No.1

2010.08.31. 13:59

Blog. Internetes napló. Ez van, én is idáig süllyedtem hogy kipróbáljam. Most leszögezem, hogy nem fogom legféltettebb titkaimat és érzéseimet kiteregetni az internetre.

Magamról annyit hogy egy 15 éves (holnaptól másodikos) gimnazista vagyok. Budapesten lakok, szeretem a világbékét, a bölcs idézeteket, vicceket. Vallásomat tekintve meg vagyok keresztelve, de szerintem Isten vagy nem létezik, vagy nem mindenható. Ha az lenne, tudna teremteni egy olyan nagy követ, amit nem bír felemelni, de ha nem bírja felemelni, nem mindenható. Ha fel bírja emelni, nem teremtett elég nagy követ.

Számítógépemről, hogy egy ősrégi gépet használok, Ubuntu 10.04-el tuningolva és így egész jól elzakatol.

Ha akárkinek akármi kérdése van nagyon szívesen válaszolok rá! (Milyen optimista vagyok... már annak is örülnék ha valaki megnézné a blogot, mert ilyet még nem csináltam... Weblap volt, osztályhonlapot is szerkesztettem, de ilyet...)

Akkor ez lett volna a gyors bemutatkozás. Aki majd olvas az úgyis megtud többet is...

 

ÚJ IPM (Interpress Magazin)!

A szeptemberi szám egy koronyával az elején. Nagyon szeretem, októberől előfizető vagyok:) 
Az egyik legjobb cikk a Féregjáratok-almában és térben címmel jelnt meg, és reggel a tömegközlekedés közben végeztem vele. Amiről eggig azt hittük, sci-fi, itt van az orrunk előtt, és a tudósok is azt mondják lehetséges! Ahogy a féregjáratot a tudósok elképzelik. Egy pontot nem csak egy úton lehet elérni. Ha sikerül meghajlítani a teret, és králni egy féreglyukat, akár el is kezdhetjük az univerzum meghódítását. Az egyetlen dolog amit nem tudunk az, hogy hogyan lehet ilyet építeni-létrehozni. (10 évet adok a tudósoknak, és rájönnek, hogyan lehet létrehozni, illetve alkalmazni.) A Csillagkapu c. sorozatban egyszerűen egy kapuval hozzák létre a járatot, ami oda mehet, ahol van másik, hasonló kapu.

A bejegyzés trackback címe:

https://letter-v.blog.hu/api/trackback/id/tr22261561

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

dranel 2010.09.01. 20:39:02

Szerintem kicsit kevés az a 10 év, amit a tudósoknak adsz. Egy féregjárat létrehozásához sajnos hatalmas mennyiségű negatív energiára van szükség. Például egy 1 m átmérőjű féregjárathoz annyi energia kellene, amennyit 10 milliárd csillag egy év alatt termel. De ki tudja...

vitigreen 2010.09.01. 20:51:14

@dranel: Azt beleszámítva hogy a tudomány hogyan fejlődik, nagyon is lehetséges a féregjárat létrehozás ilyen határidőn belül. Pl.: 10 évvel ezelőtt álmodni sem mertünk volna zsebben hordozható terrabyte-ról, napelemről, ennyire lapos TV képernyőkről, ilyen tűéles képről, a 3D-s foci VB közvetítésről nem is beszélve. Az emberiség a technológiai fejlődés korát éli, és az emberek arra is kezdenek rájönni mennyire fontos a környezetvédelem, az újrahasznosítás és a megújuló energiaforrások használata. Ha az ember időben eszmél, akkor használni is tudja majd az így felhalmozott tudást.

dranel 2010.09.01. 21:03:06

@vitigreen: Sajnos attól félek, hogy a jelen korban felhalmozott tudás nem az összes ember érdekét szolgálná. Hiába építünk féreglyukakat amivel utazni tudunk a térben (és mellesleg az időben is) ha közben az olyan tudást nem keressük ami megoldaná a szegénység vagy mondjuk a rák problémáját.
Mellesleg mire használnánk a féreglyukakat? Talán valakinek eszébe jutna, hogy azon keresztül megszabadulhatunk a rengeteg veszélyes hulladéktól amit jelenleg elásunk a földben? Azt kell mondjam, hogy ha ez történne akkor szívesebben állítanám le a technikai fejlődés jelenlegi ütemét.
süti beállítások módosítása